چندمنظوره راهکاری مقرون به صرفه

زندگی ما انسان‌ها، از گذشته تا حال حاضر، دگرگونی‌های زیادی را تجربه کرده است. آنقدر همه چیز با سرعت در حال عبور است که ما نیز ناچاریم سوار این ماشین سرعت شویم تا از زندگی عقب نمانیم. بخشی از نتیجه‌ای که این همه سرعت برای ما داشته است، نداشتن زمان کافی برای پرداختن به زندگی روزمره است.

تا پیش از اینکه تکنولوژی زندگی ما را به شکل امروزی متاثر کند، افراد صاحب وقت خود بودند تا از آن برای رسیدگی به کارهای روزانه استفاده کنند. به عنوان مثال این امکان وجود داشت که با کمترین هزینه نظافت کنند یا وقت خود را صرف استراحت بنمایند. اما سرعت در دنیای مدرن سبب شده است که ناخواسته وقت کافی برای رسیدگی به امور کوچک زندگی همچون نظافت منزل را نداشته باشیم. به همین خاطر مساله‌ی نداشتن وقت کافی برای پاکیزه نگاه داشتن خانه اغلب تبدیل به دغدغه‌ای بزرگ شده است. به ویژه برای زنان و مردان شاغلی که همزمان هم در بیرون از خانه و هم در داخل خانه مسئولیت‌هایی را بر عهده دارند.

به هر حال امروزه شیوه‌های زندگی انسان‌ها با گذشته متفاوت است. به عنوان مثال امروزه شیوه‌های نظافت خانه به طور قابل توجهی دگرگون شده است. اما با این وجود توجه به نظافت خانه و پاکیزه نگاه داشتن آن در اولویت امور روزانه قرار دارد. این اهمیت به خاطر آن است که جنبه‌های مختلف سلامت افراد در محیط خانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

پاکیزگی و نظافت منزل تنها مختص مناسبات و مراسم خاصی نیست بلکه یک کار به هم پیوسته و مداوم است که باید همواره مورد توجه قرار بگیرد. بنابراین مهم است که این کار اغلب در فاصله‌های زمانی کوتاه و نزدیک به هم انجام ‌گیرد. خصوصا اینکه تمیز نگاه داشتن سطوح مختلفی که در خانه وجود دارد حیاتی است. برای مثال سطوح موجود در آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی و حمام که در معرض آلودگی بیشتری هستند لازم است که بیشتر نظافت شوند.

با اینکه اهمیت دارد نظافت خانه در فاصله‌های زمانی نزدیک به هم و به طور پیوسته انجام شود اما افراد زیادی هستند که به علت داشتن مشغله‌های زیاد عملا فرصت کافی برای انجام این کارها را ندارند. بنابراین بسیاری از آن‌ها به استخدام کارگر روی می‌آورند تا کارهای مربوط به نظافت خانه را برایشان انجام دهند. این در حالی است که تعداد زیادی از خانواده‌ها از توان مالی خوبی برای استخدام کارگر برخوردار نیستند و این امر برای آن‌ها مقرون به صرفه نیست. از سویی دیگر علاوه بر دستمزد کارگر برای نظافت خانه، بخش قابل از توجهی از درآمد خانواده به شوینده‌های متعددی اختصاص پیدا می‌کند که برای سطوح مختلف باید مورد استفاده قرار گیرند که این مساله خود موجب افزایش هزینه‌ها می‌شود.

چنانچه که ملاحظه می‌کنید اگر شما بخواهید مبلغ زیادی را صرف خرید شوینده‌های مختلف نمایید و در کنار آن برای نظافت منزل از نیروی کارگر استفاده کنید، خواهید دید که عملا نظافت خانه و پاکیزه نگه داشتن آن برای شما مقرون به صرفه نیست. اما از آن جایی که پاکیزه نگاه داشتن محیط خانه با بهداشت و سلامت اعضای خانواده در ارتباط است نمی‌توان نسبت به آن بی اعتنا بود.

واضح است که کاربرد و استفاده از انواع مواد شوینده‌ و پاک کننده‌ نامناسب، ضمن افزایش هزینه‌های نظافت خانه، به جنس و ظاهر سطوح متفاوت خانه‌ی شما لطمه وارد می‌کند. از سوی دیگر استفاده از شوینده‌ی نامرغوب موجب هدر دادن وقت و انرژی شما نیز می‌گردد.

با توجه به تمام آنچه که گفته شد می‌توان نتیجه گرفت که باید به دنبال راهکارهایی برای نظافت منزل باشیم تا بتوانیم ضمن صرف هزینه‌ی کمتر، کارهای مختلفی را همزمان انجام دهیم.

هوم پلاس، شروع داستان پاکیزگی

در حال حاضر یکی از بهترین راهکارهایی که خدمتی بزرگ در حوزه‌ی خانه‌داری محسوب می‌شود استفاده از شوینده‌های چندمنظوره است. شوینده‌ی چند منظوره‌ی، یک پاک کننده‌ی چند کاره است که در لکه بری و پاکیزگی سطوح مختلف بسیار کارامد است. به کمک این شوینده‌های چند منظوره، دیگر نیازی نیست که در جستجوی یک شوینده‌ی متفاوت برای یک سطح خاص باشید و با این کار هزینه و وقت خود را هدر دهید. چرا که شوینده‌ی چند منظوره هم پاک کننده‌ی توانمندی است و هم برای سطوح مختلف می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. از طرف دیگر در وقت و انرژی شما به طور چشمگیری صرفه جویی خواهد کرد. شما با استفاده از این محصول و با کمک یک دستمال مناسب قادر خواهید بود مقاوم‌ترین لکه‌ها را از بین ببرید. بنابراین شوینده‌ی چندمنظوره با داشتن قیمت مناسب و اشغال فضای کمتر در خانه، گزینه‌ی بسیار مناسبی برای نظافت خانه‌های شما است.