02 مارس 2020
مارس 2, 2020

پرینه پلاستی

0 دیدگاه

پرینه پلاستی

پرینه پلاستی ، که نام دیگر آن پرینورافی می باشد ؛ یک نوع جراحی زیبایی واژن است که به منظور رفع نقص و آسیب های واژن انجام می شود.

جراحی پرینه پلاستی ، جراحی بسیار مهمی می باشد و نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد ؛ بنابراین باید توسط جراحانی انجام شود که در این زمینه تخصص و مهارت بالایی دارند. ( لابیاپلاستی )

در حین انجام جراحی پرينه پلاستي ، جراح اقدام به برداشتن بافت های آسیب دیده ، پوست های اضافی و غدد بد شکل واژن می کند ، در واقع جراحی پرينه پلاستي ، بر روی ناحیه پرینوم انجام می شود ؛ با انجام جراحی پرینه پلاستی می توان بسیاری از مشکلات بانوان را برطرف کرد که برخی از آن ها عبارت اند از :

شل شدگی واژن
اسپاسم دردناک واژن
زگیل تناسلی
بی اختیاری ادرار
تنگی دهانه واژن
بیرون زدگی مثانه به واژن

پرینوم : ناحیه بین مقعد و واژن پرینوم دارد که وظیفه آن پشتیبانی از ارگان های مجاور خود است و هم چنین باعث تنگی و شل شدگی واژن می شود ، عوامل بسیار زیادی باعث آسیب دیدن این ناحیه می شوند که عبارت اند از :

زایمان
اضافه وزن
کاهش وزن
مراحل انجام جراحی پرینه پلاستی

پرینه پلاستی ، تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

برای انجام جراحی پرينه پلاستي ، به برشی به شکل بادکنک از برآمدگی کف واژن تا پرده بکارت نیاز می باشد و پس از انجام اصلاحات مورد نیاز برش ها بخیه زده می شوند و در نهایت علاوه بر رفع مشکل بیمار ، ظاهر واژن نیز تغییر کرده و زیبایی آن برمی گردد.

بسیاری از بانوان نگران باقی ماندن جای اسکارهای ناشی از جراحی پرينه پلاستي ، می باشد ؛ در این باره باید بگوییم جراح تمام تلاس خود را می کند که برش ها غیرقابل تشخیص باشند.

عوارض جراحی پرینه پلاستی

در صورتی که جراحی پرينه پلاستي ، توسط جراح چیره دست و زبده انجام گیرد و بیماران مراقبت های مورد نیاز را به درستی انجام دهند ، پس از انجام جراحی پرينه پلاستي مشکلی برای بیماران به وجود نمی آید اما در غیر این صورت ممکن است بیماران دچار عوارضی هم چون خونریزی ، عفونت ، یبوست ، تورم بیش از حد و غیره شوند.

نتایج جراحی پرینه پلاستی

پس از اتمام دوره نقاهت جراحی پرينه پلاستي ، علاوه بر رفع مشکل بیماران و بازگشت زیبایی واژن ، فعالیت جنسی آنان نیز به حالت عادی خود باز می گردد و دیگر مشکلی برای آن ها ایجاد نمی کند.

هزینه جراحی پرینه پلاستی

با توجه به شرایط بیماران و میزان ایرادات آن ها هزینه جراحی پرينه پلاستي ، متفاوت می باشد و پس از معاینه بیمار مشخص می گردد.