04 مارس 2020
مارس 4, 2020

لیفت صورت چیست

0 دیدگاه

لیفت صورت چیست ؟

امروزه علاقه به جوانسازی در بین مردم بسیار رواج یافته است و مردم همواره به دنبال راهی برای زیبا و جوان تر به نظر رسیدن می باشند. لیفت صورت ، یکی از راه های جوانسازی است که باعث ایجاد تغییراتی در چهره افراد می شود که در نهایت جوان تر دیده شدن افراد را به دنبال دارد.( فوق تخصص پلاستیک )

پزشک ، هنگامی که می خواهد لیفت صورت انجام دهد اقدام به کشیدن پوست صورت می کند که با این کار افتادگی پوست درمان می شود.

برای انجام لیفت صورت راه های گوناگونی وجود دارد که بهترین و ماندگار ترین روش ، لیفت صورت با جراحی می باشد.

عواملی که باعث افتادگی پوست صورت می شوند عبارتند از :
کاهش وزن
افزایش سن
وراثت
استرس
عوامل محیطی مانند آب و هوا
کاندیدای مناسب جهت لیفت صورت
افرادی که دارای چین و چروک های بسیار و عمیق می باشند.
کسانی که چربی صورت آن ها کاهش یافته است.
اشخاصی که انتظارات واقع بینانه از لیفت صورت دارند.
کسانی که در سلامت کامل جسمی و روحی می باشند.
افرادی که با افزایش سن دچار شل شدگی پوست شده اند.
لیفت صورت با جراحی

لیفت صورت با جراحی ، عملی سرپایی می باشد که بسیار ایمن است و خطری برای بیمار ایجاد نمی کند.

برای انجام جراحی لیفتینگ ، بیمار به یکی از روش های بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی به خواب فرو می رود ، در صورتی که بیمار به روش بی حسی موضعی جراحی شود داروی بی حسی به پوست صورت او تزریق می شود.

سپس جراح فوق تخصص پلاستیک ، بر روی پوست صورت برش ایجاد می کند ، برش ها در ناحیه های متفاوتی از پوست صورت با توجه به شرایط بیمار ایجاد می شوند که آن ها عبارتند از :

در قسمت فوقانی پیشانی
در ناحیه زیر فک
در قسمت پشت گوش
در ناحیه زیرین چانه

سپس جراح پلاستیک ، پوست های اضافی صورت را می کشد و هم چنین چربی های اضافی صورت را نیز بر می دارد ، با انجام این کار ما شاهد از بین رفتن چین و چروک ها ، افتادگی پوست و سفت شدن پوست صورت خواهیم بود و در نهایت برش ها را بخیه می زنند ، بخیه های ایجاد شده با گذشت زمان کم رنگ شده و در نهایت از بین می روند ، بیمار بلافاصله پس از به هوش آمدن می تواند تغییرات ایجاد شده را مشاهده کند.

با انجام لیفتینگ به وسیله جراحی ، چربی ها و سلول های مرده پوست از بین می روند و پس از تحریک پوست ، پوست شروع به کلاژن سازی می کند.

پس از انجام جراحی لیفت صورت ، چین و چروک های چهره بیماران از بین می رود و پوست صورت فرد شاداب تر و جوان تر به نظر می رسد.

مدت زمان انجام جراحی لیفت صورت ، با توجه به میزان چین و چروک و چربی های صورت متغیر است اما حداقل 2 و حداکثر 6 ساعت زمان می برد.

هزینه لیفت صورت

هزینه جراحی لیفت صورت ، بستگی به عوامل مختلفی مانند تجربه جراح پلاستیک ، دستمزد جراح ، میزان چین و چروک های بیمار ، موقعیت جغرافیایی و غیره دارد.