15 مارس 2020
مارس 15, 2020

لیفت صورت و گردن

0 دیدگاه

لیفت صورت و گردن

جراحی لیفت صورت و گردن روشی موثر در بازگرداندن جوانی و شادابی به چهره فرد بوده و با انجام آن دگرگونی قابل توجهی در این زمینه ، به منظور معکوس کردن علایم پیری ، در ظاهر صورت و گردن رخ خواهد داد. ( فوق تخصص پلاستیک )

عوامل بسیار زیادی همچون نور خورشید ، افزایش سن و جاذبه زمین سبب بروز تغییراتی در بافت های سطحی و عمقی صورت شده که به مرور زمان بصورت شل شدگی و افتادگی نواحی مختلف در صورت و گردن افراد بروز پیدا می کند و زیبایی چهره آنان را تحت تاثیر قرار می دهد. انجام جراحی لیفت صورت و گردن سبب رفع شل شدگی های صورت و گردن و برگرداندن زیبایی و جوانی به چهره افراد می شود.

افرادی که دچار این نازیبایی ها در چهره خود شده اند می توانند با مراجعه به بهترین جراح لیفت صورت ، اقدام به بهبود آن نمایند. در ادامه مقاله با انواع روش های لیفتینگ صورت آشنا خواهید شد.

لیفت صورت و گردن
چه کسانی نیازمند لیفت صورت و گردن هستند

مبنای علمی عمل جراحی لیفتینگ صورت و گردن ، کاهش و اصلاح آثار پیری می باشد لذا تا زمانی که این نشانه ها ظهور نکرده باشد ، شخص نیازی به انجام لیفتینگ نخواهد داشت. اغلب در سنین بالای 35 سال به تدریج خطوط و افتادگی ها نمایان شده و جوانی و شادابی چهره فرد تحت تاثیر قرار می گیرد ، با این حال تمامی افراد به یک میزان دچار علایم افتادگی نمی گردند بطوریکه برای انجام عمل لیفت ، سن بخصوصی نمی توان قائل شد.
انواع تکنیک های لیفت صورت و گردن

همانطور که ذکر شد نشانه های پیری در همه افراد به صورت یکسان ظاهر نشده و با توجه به سبک زندگی هر شخص و ژنتیک او به گونه متفاوتی نمایان خواهد شد. از این رو روش های متفاوتی به منظور رفع آثار پیری و سالخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش ها در دو گروه زیر خلاصه می شوند:

عمل لیفتینگ با روش های غیر جراحی و با تاثیر محدود
عمل لیفتینگ به کمک روش های جراحی و ماندگاری بلند مدت

لازم به ذکر است که هر یک از دو گروه بیان شده دارای ویژگی های مربوط به خود هستند.

در تکنیک های غیر جراحی مدت زمان ماندگاری کوتاه تر بوده و در بهترین شرایط تا یک سال دوام خواهند داشت. اما روش های جراحی ، به وضوح دوام و ماندگاری بالاتری دارند و از نظر اصلاح علایم پیری ، بسیار موثر در نظر گرفته می شوند.

از طرفی روش های غیر جراحی تنها مناسب کسانی است که چین و چروک و افتادگی های سطحی داشته و نشانه های پیری در آن ها شدید نیست. لیفت صورت با نخ ، هایفوتراپی ، تزریق ژل و بوتاکس از انواع لیفتینگ موقتی و غیر جراحی محسوب شده که به منظور حفظ اثرات آن نیاز است که دائما تمدید شوند ؛ لذا در دراز مدت مقرون به صرفه به نظر نمی رسند و نتایج مطلوب عمل جراحی لیفت را در مواردی نیز تحت تاثیر قرار می دهند.

روش های جراحی لیفت صورت و گردن بنا به میزان افتادگی و عمق چروک های پوستی فرد و همچنین بسته به نواحی نیازمند به درمان ، متفاوت بوده که در ادامه هر یک را تشریح خواهیم نمود:
لیفت کامل صورت

لیفت کامل مناسب افرادی است که در آنها تمامی نواحی صورت و اغلب اوقات گردن نیز دچار افتادگی شده باشد. طی این روش شل شدگی برطرف می گردد و با کشیدن قسمت های میانی و پایینی صورت و نیز گردن ، کل صورت و گردن بیمار حالتی شاداب و جوان پیدا خواهد کرد. برش هایی که در عمل لیفت کامل صورت انجام می گیرد در شیار جلو و پشت گوش ها و نیز داخل مو می باشد و بصورت کاملا مخفی طراحی می گردد ؛ از طریق این برشها ، عضلات و بافت های شل شده عمقی صورت در جهت مناسب به بالا کشیده شده و در پی آن افتادگی صورت درمان می شود.

لیفت صورت و گردن
لیفت گونه ها

این روش برای اشخاصی که فقط در بخش میانی صورت و گونه ها افتادگی دارند مورد استفاده قرار می گیرد. برش ها در این تکنیک ، در ناحیه گیجگاهی پوست سر و در بین موها و همچنین در صورت نیاز در داخل دهان ایجاد می شود. با کشیدن بافت های شل شده که از روی استخوان گونه سر خورده اند ، عمل لیفتینگ انجام گرفته و گونه ها در محل مناسب خود قرار می گیرند. علاوه بر این ، خطوط خنده ( نازولبیال ) و حتی پلک های تحتانی بیمار نیز تحت تاثیر مثبت این روش قرار خواهند گرفت. در صورت نیاز عمل لیفت گونه ها همزمان با عمل جراحی پلک های پایین و‌ از طریق برشهای پلک نیز قابل انجام است.

لیفت گونه ها به روش اندوسکوپیک و با استفاده از نوارهای قابل جذب اندوتاین نیز قابل اجرا است که از طریق برش های کوچکتری بر روی پوست سر و داخل موها انجام می گردد.
لیفت قسمت تحتانی صورت

در صورتی که افتادگی عمدتا محدود به بافت های یک سوم پایینی صورت باشد با انجام عمل جراحی محدود به این نواحی ، عمل لیفت و اصلاح افتادگی انجام می شود.
لیفت گردن یا پالتیسماپلاستی

چنانچه گردن فرد دچار افتادگی شدید در نواحی زیر چانه و یا دچار چین های پوستی – عضلانی طولی ، به ویژه در ناحیه جلوی گردن باشد به کمک لیفت گردن یا به اصطلاح پالتیسماپلاستی ، انواع این چین های طولی و نیز شیار های عرضی که گاها بسیار عمیق و آزار دهنده هستند و همچنین افتادگی زیر چانه قابل درمان است. در لیفت گردن از برشهای لیفت صورت و برش مخفی کوچکی که در زیر چانه زده شده ، افتادگی بافت های گردن اصلاح می شود. همچنین در صورتی که نیاز به برداشتن بافت چربی اضافه باشد ، بنا به صلاحدید فوق تخصص جراحی پلاستیک ، به کمک روش لیپوساکشن چربی های مازاد خارج شده و افتادگی گردن بیمار درمان می شود.