01 مارس 2020
مارس 1, 2020

جراحی بینی فانتزی

0 دیدگاه

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : به دلیل تاثیر فراوانی که بینی بر زیبایی صورت و اعتماد به نفس افراد دارد سالانه تعداد بسیار زیادی در سراسر جهان و به خصوص ایران اقدام به جراحی زیبایی بینی می کنند. ( جراح بینی بابل )

جراحی بینی فانتزی چیست؟
فرمی از جراحی بینی است که هدف از انجام آن برطرف کردن ایرادات بینی و همچنین اعمال تغییراتی است که شکلی عروسکی به آن بدهد به همین دلیل نام دیگر این جراحی زیبایی، جراحی بینی عروسکی می باشد.

جراحی بینی فانتزی

ویژگی های بینی فانتزی
کوچک بودن
سربالا بودن نوک بینی
داشتن قوس زیاد
وجود زاویه 100 تا 105 درجه بین لب بالا و نوک بینی
جراحی بینی فانتزی چگونه انجام می شود؟
جراحان زیبایی بینی با توجه به صلاحدید و بسته به مهارت خود از دو روش زیر برای انجام عمل بینی فانتزی و به طور کلی عمل بینی استفاده می نمایند:

جراحی بینی باز
جراحی بینی بسته
برای انجام این جراحی زیبایی لازم است تا جراح به ساختار بینی دست پیدا کند، به همین منظور ابتدا بیمار توسط تکنسین بیهوشی اتاق عمل بیهوش شده سپس جراح بینی با استفاده از ابزاری کاملاً استریلیزه برش هایی بر روی پوست بینی ایجاد می کند.

محل ایجاد این برش ها موجب تفکیک جراحی بینی به دو روش باز و بسته می شود، چنانچه تمامی این برش ها در درون بینی ایجاد گردند به آن جراحی بینی بسته و اگر علاوه بر برش های داخلی یک برش نیز بر روی کلوملا ایجاد شود به آن جراحی بینی باز گویند.

سپس جراح بینی پوست را از اسکلت آن جدا کرده و اقدامات لازم را بر روی غضروف ها و استخوان های بینی انجام می دهد.

در نهایت پوست به روی اسکلت قرار داده شده و محل برش ها بخیه زده می شوند.

نکات قابل توجه در رابطه با جراحی بینی فانتزی
افراد باید قبل از انجام این جراحی زیبایی درباره آن نکات زیر را بدانند:

بینی گوشتی قابل جراحی به فرم فانتزی نیست
برای ایجاد قوس بر روی بینی و سربالا کردن نوک بینی لازم است تا این عضو صورت استخوان های قوی و مستحکمی داشته باشد که بینی گوشتی فاقد این ویژگی است. همچنین برای قابل مشاهده بودن این تغییرات باید پوست بینی نازک باشد که پوست بینی گوشتی، ضخیم و کلفت است.

بنابراین از جراح بینی خود انتظار معجزه نداشته باشید، زیرا این موضوع هیچ ارتباطی به میزان تبحر ایشان ندارد.

اصرار به کوچک کردن بیش از حد بینی نکنید
دکتر علی شعبانی ، جراح بینی بابل در صورت اصرار بیش از اندازه شما نیز این کار را انجام نخواهند داد، زیرا ایشان به خوبی بر این موضوع واقفند که بینی علاوه بر داشتن نقش در زیبایی، در تنفس افراد نیز بسیار اثرگذار است و کوچک کردن بیش از حد آن مشکلات تنفسی را برای فرد به دنبال خواهد داشت.