01 مارس 2020
مارس 1, 2020

جراحی بینی ترمیمی

0 دیدگاه

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی نوعی جراحی زیبایی بینی است که به منظور رفع ایراداتی که در جراحی اولیه بینی برطرف نشده است یا رفع ایرادات جدیدی که به وجود آمده است، انجام می شود. زمان مناسب جراحی بینی ترمیمی: زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی بعد از حدود یک سال است که ترمیم اولیه بینی تثبیت شده باشد و زخم ها و اسکارهای داخل بینی تا حد زیادی ترمیم شده باشند. ( جراح بینی اصفهان )

و مورد دیگر این است که تورم بینی نیز فروکش کرده باشد و ایرادات دیگر بینی نیز قابل تشخیص باشد.

چنانچه زودتر از موعد تعیین شده اقدام به جراحی بینی نماییم ممکن است عوارض حتی جبران ناپذیر را ایجاد نماییم.

جراحی بینی ترمیمی را باید بهترین جراح بینی انجام دهد تا نتایج مطلوب بدست آید و مجددا مجبور به ترمیم دوباره بینی نباشیم.

افرادی که تمایل به جراحی بینی خود دارند می توانند برای دیدن نمونه کارهای قبل و بعد از دکتر مهشید خورده چی در اصفهان به صفحه اینستاگرام یا سایت دکتر مهشید خورده چی مراجعه نمایند.

جراحی بینی ترمیمی

دلایل انجام جراحی بینی ترمیمی
کامل برطرف نشدن ایراد از قبیل قوز بینی
خشکی و مشکلات تنفسی بینی
افتادگی نوک بینی
بیش از حد سر بالا بودن بینی
بر اثر بیش از حد برداشتن غضروف فرو رفتگی در بینی ایجاد شود.
نکات مهم جراحی بینی ترمیمی
ابتدا فرد باید انتظارات معقولانه ای از نتیجه جراحی بینی ترمیمی خود داشته باشد.
به طور کلی جراحی بینی عملی پیچیده است و با هر بار تکرار آن پیچیدگی بیشتر خواهد شد.
فرد نباید به جراح بینی خود اصرار نماید که عمل بینی ترمیمی را زودتر از موعد تعیین شده انجام دهد.
فرد طی یکسال نماید هیچگونه جراحی زیبایی انجام داده باشد تا بدن آمادگی لازم را داشته باشد.
ممکن است که بدن فرد آمادگی لازم را برای انجام جراحی بینی ترمیمی نداشته باشد فرد باید مدتی صبر نماید تا بدن آمادگی لازم را کسب نماید و جراحی بینی ایمنی داشته باشد.
جراحی بینی ترمیمی 2

خصوصیات بهترین جراح بینی ترمیمی
باید در جراحی بینی ترمیمی بیشتر دقت نمود، ممکن است ایراد بینی زیاد باشد و برای اصلاح آن احتیاج به تقویت و گرافت گذاری باشد پس جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی ترمیمی انجام شود که در این زمینه تجربه مفید داشته باشد.

ممکن است فرد از نتیجه جراحی بینی اولیه خود رضایت نداشته باشد زمان مناسب برای انجام جراحی بینی ترمیمی بعد از یکسال است تا بافت داخل بینی تا حد زیادی ترمیم شده باشد و حالت تثبیت شده ای پیدا کرده باشد.

هدف بهترین جراح بینی برطرف کردن ایرادات و اصلاح مشکلات بینی که در جراحی بینی اولیه برطرف نشده با حفظ عملکرد تنفسی و حفظ تناسب با دیگر اجزای صورت است.

جراح بینی باید نتیجه جراحی بینی را طوری رقم بزند که با تغییر در قوس بینی و اعمال تغییرات در نوک بینی به مجاری تنفسی بینی هیچگونه آسیبی وارد نشود و تجارب موفقیت آمیزی زیادی در جراحی بینی ترمیمی داشته باشد.

بهترین جراح بینی از نتیجه جراحی بینی به فرد یک دیدگاه کلی می دهد تا فرد بتواند راجع به جراحی بینی ترمیمی خود تصمیم گیری نماید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی
پس از عمل به منظور حفظ موقعیت فرم جدید بینی و همچنین حفاظت از بینی در مقابل ضربه ، به روی بینی گچ یا اسپلینت قرار می گیرد که معمولا پس از گذشت حدود یک هفته توسط جراح بینی از روی بینی برداشته خواهد شد.
طی این مدت این موضع حائز اهمیت است که گچ یا اسپلینت بینی خیس و مرطوب نشود. بنابراین توصیه می شود به حمام نروید و در صورت لزوم به استحمام از شستن سر خود پرهیز نمایید. همچنین می توانید از فرد دیگری کمک بخواهید تا به صورت آرایشگاهی موی شما را شستشو دهد.
پس از جراحی بینی معمولا فرد با عوارضی همچون درد ، کبودی و تورم مواجه خواهد شد. این عوارض کاملا طبیعی بوده و امری نگران کننده نیست ؛ چرا که پس از چند روز به طور کامل برطرف می شوند. اما برای کنترل این عارضه ها می توانید به مدت ۴۸ ساعت از کمپرس یخ استفاده کنید. کمپرس یخ را می توانید در منزل یا از داروخانه ها تهیه کنید. استفاده از کمپرس یخ در نواحی اطراف چشم و به روی گونه ها تاثیر بسیار زیادی در کاهش تورم و کبودی صورت دارد.
جراحی بینی ترمیمی

همچنین برای کنترل درد خود باید از دارو هایی که پزشک برای شما تجویز کرده استفاده نمایید. مصرف دارو ها را جدی بگیرید و تا آخر دوره درمان مصرفشان را قطع نکنید. توجه داشته باشید که استفاده از دارو های ضدالتهاب یا رقیق کننده خون همچون آسپرین ، وارفارین ، ایبوپروفن و غیره ممنوع می باشد.
تا دو هفته پس از جراحی بینی استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ممنوع است. دخانیات خون رسانی به خون را مختل کرده و الکل موجب گشاد شدن رگ های خونی می شود.
سایر مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی
پس از عمل به صورت طاقباز بخوابید و برای جلوگیری از فشار وارد شدن به بینی ، از خوابیدن به سمت پهلو و به روی شکم خودداری نمایید.
در روز های اول تنها از مواد غذایی آبکی و نرم میل کنید. استفاده از آب کرفس و سایر آب میوه های طبیعی در کاهش تورم و بهبود زخم ها موثر اند. پس از گذشت حدود سه روز می توانید کم کم غذاهای سفت تر بخورید. نمک و ادویه های تند منجر به افزایش تورم بینی خواهد شد ، بنابراین مصرف آن ها را به حداقل برسانید.
حداقل تا دو ماه از رفتن به استخر ، سونا و جکوزی خودداری نمایید. همچنین استفاده از عینک طبی و آفتابی ممنوع می باشد. افراد عینکی می توانند از لنز های طبی استفاده کنند.
با دهان باز عطسه و سرفه کنید تا به اجزای صورت فشار وارد نشود.
از انجام اقداماتی همچون فین شدید ، خندیدن و حرف زدن بیش از حد خودداری نمایید.
تا مدتی در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید و در صورت لزوم حتما از کلاه و کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
تا جای ممکن از رفتن به محل های شلوغ که امکان برخورد ضربه به بینی وجود دارد خودداری نمایید.
برای شستن دندان های خود از مسواک نرم استفاده کنید .