بهترین متخصص ارتودنسی دندان

افرادی که از نامرتبی و ناهنجاری های فکی خود رنج می برند و قصد انجام ارتودنسی دارند بهتر است برای درمان به بهترین متخصص ارتودنسی دندان مراجعه کنند تا نتیجه ایده آلی را به دست آورند.

از جمله سوالات متداولی که افراد متقاضی برای انجام ارتودنسی از خود می پرسند این است که چگونه می توان بهترین دکتر متخصص ارتودنسی در کرج را انتخاب کرد یا مثلاً بهترین متخصص ارتودنسی کرج گوهردشت کیست و سوالاتی از این قبیل…( متخصص ارتودنسی کرج  )

درباره نحوه انتخاب و ویژگی های یک دندانپزشک متخصص ارتودنسی مقالات متعددی تهیه شده و در وب سایت موجود است که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن ها مراجعه کنید.

متخصص ارتودنسی کرج

دکتر فرزین اصلانی یکی از متخصصین ارتودنسی کرج  و تنها فوق تخصص ارتودنسی جراحی فک در کرج هستند که توانسته اند فلوشیپ فوق تخصصی ارتودنسی جراحی فک را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کنند.

برای مشاهده نمونه کارهای ایشان می توانید به وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید و در صورت داشتن سوال از طریق این دو راه ارتباطی یا تماس با مطب ایشان سوالات خود را بپرسید.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده میزان رضایت بیماران ایشان به گالری ویدیو و آپارات ایشان مراجعه کنید.

بهتر است بدانید که درمان ارتودنسی می تواند علاوه بر تصحیح موقعیت نادرست دندان ها باعث رفع ناهنجاری های فکی نیز شود البته قابل ذکر است اگر ناهنجاری های فکی بسیار شدید باشند باید بیمار پس از مرتب شدن دندان ها اقدام به جراحی فک کند تا نتیجه ایده آلی را به دست آورد.

معیارهای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی دندان
یک متخصص ارتودنسی خوب و مجرب باید رزومه کاری خوبی داشته باشد و در زمینه کاری خود متبحر بوده و توانسته باشد رضایت بیماران خود را جلب کند.
با توجه به شرایط بیمار بهترین روش درمانی را به او پیشنهاد دهد و صرفاً به فکر منافع شخصی خود نباشد.
در جلسه مشاوره زمان کافی را برای معاینه و بیان توضیحات به بیمار بگذارد.
سعی کنید متخصص ارتودنسی را انتخاب کنید که با او حس راحتی داشته باشید به این منظور که بتوانید مشکلات خود را با خیال آسوده به او بگویید.
هزینه ارتودنسی چقدر می باشد؟

هزینه ارتودنسی دندان با توجه به دستمزد بهترین متخصص ارتودنسی دندان ، شدت ناهنجاری های موجود در دندان ها و فکین ، مدت زمان درمان و غیره تعیین می شود.

درباره هزینه ارتودنسی دکتر فرزین اصلانی مقاله جامعی را تهیه نموده اند که در وب سایت ایشان موجود است برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آن مراجعه کنید.

یکی از نکات بسیار مهم این است که صرفاً به خاطر هزینه به هر ارتودنتیستی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید.

مراجعه کنندگانی که بخاطر ارتودنسی ارزان در کرج متخصص ارتودنسی را برگزیده اند، بعداً پشیمان شده اند ولی مشکل اصلی اینجاست که هیچ متخصص ارتودنسی در کرج ، بیمار متخصص دیگری را قبول نمی کند.

مراقبت های لازم حین درمان ارتودنسی

در صورتی که بیماران از ارتودنسی متحرک استفاده می کنند ، باید دقت کنند زمانی که آن را از دهان خود خارج می کنند ، حتما آن را تمیز کرده و در محفظه مخصوص خود قرار دهند.

بیماران باید به منظور پیشرفت صحیح درمان ، به طور مرتب در جلسات معاینه شرکت کنند و در بین آن ها وقفه نیندازند.

در صورتی که در فعالیت های ورزشی که انجام می دهید ، احتمال اصابت ضربه به دهان وجود دارد ، حتما از محافظ دهان و دندان استفاده کنید.

متخصص ارتودنسی ، به بیماران توصیه می کند از دست کاری براکت و سیم های ارتودنسی اجتناب کنند .

در صورت بروز هر گونه از مواردی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، سریعا به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید :

آزار و اذیت بافت نرم توسط سیم و براکت های ارتودنسی
ورم شدید لثه
عفونت
و غیره

در صورتی که بیماران از پلاک های متحرک شفاف و بی رنگ استفاده می کنند ، باید آن را در حین غذا خوردن از دهان خود خارج کنند .

بعد از ارتودنسی چه بخوریم ؟

متخصص ارتودنسی ، به بیماران توصیه می کند در دوران درمانی ارتودنسی ، از مصرف غداهای سفت و چسبناک هم چون آجیل ، آدامس ، هویج و غیره که سبب وارد شدن آسیب به براکت های ارتودنسی می شوند ، خودداری کنند و در صورت تمایل به مصرف این موارد ، آن ها را آسیاب یا تکه تکه کرده و سپس مصرف کنند.

درد دندان بعد از ارتودنسی

درد ناشی از ارتودنسی ، تنها در روزهای ابتدائی دردناک خواهد بود و سپس عادی شده و بیماران را اذیت نخواهد کرد .

پوسیدگی دندان در حین ارتودنسی

احتمال بروز پوسیدگی به خودی خود در حین انجام روش درمانی ارتودنسی ، زیاد نمی باشدولی با این حال متخصص ارتودنسی ، به بیماران توصیه می کند که در این دوران به رعایت بهداشت دهان و دندان خود توجه نشان داده و از ابزارهای مخصوص ارتودنسی ( نخ دندان ارتودنسی و مسواک ارتودنسی ) جهت رعایت بهداشت دهان و دندان خود استفاده کنند ؛ علاوه بر آن متخصص ارتودنسی ، به بیماران توصیه می کند در این مدت زمان از دهانشویه و محلول آب نمک نیز جهت شستشو دهان خود استفاده کنند .

به منظور جلوگیری از پوسیدگی دندان ها ، بیماران باید پس از مصرف هر وعده غذایی مسواک بزنند.