اقدامات قبل از عمل بینی

همانطور که می دانید رعایت نکات قبل و بعد عمل بینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که می تواند به داشتن یک جراحی رینوپلاستی موفق کمک بسزایی کند. در این مقاله اقدامات قبل از عمل بینی را جمع آوری کرده ایم.

اگر از افرادی هستید که قصد انجام عمل بینی خود را دارید بهتر است بدانید یکی از عوامل مهم در کسب نتیجه برتر و داشتن یک عمل بینی بدون مشکل ، خودتان هستید.

شما می توانید با رعایت درست و دقیق مراقبت های بعد از عمل بینی در بدست آوردن بهترین نتیجه و با رعایت اقدامات قبل از عمل بینی در داشتن یک جراحی رینوپلاستی بی خطر موثر باشید.

اقدامات قبل از عمل بینی

در ادامه به برخی از مهمترین اقدامات قبل از عمل بینی می پردازیم:
به مدت 2 هفته قبل از انجام عمل بینی باید مصرف داروهایی که در انعقاد خون اختلال ایجاد می کند را قطع کنید. این دارو ها خطر بروز خونریزی حین رینوپلاستی را افزایش می دهد.
مصرف دارو قبل از عمل بینی تنها با اجازه جراح بینی ممکن است در غیر این صورت بروز هرگونه خطر و ریسکی بر عهده خود بیمار می باشد. حتی قرص ضد استرس قبل از عمل بینی نیز باید با مشورت پزشک استفاده شود نه به صورت خودسرانه.
اگر بیماری دارید و داروی خاصی مصرف می کنید حتما باید پزشک خود را از آن مطلع سازید.
افرادی که اهل قلیان ، سیگار ، الکل و غیره هستند چنانچه قصد اقدام به عمل زیبایی بینی را دارند باید از 2 هفته قبل مصرف هرگونه دخانیات و مشروبات الکلی را ترک کرده و آن ها را در این مدت کنار بگذارند.
چنانچه دچار سرماخوردگی قبل از عمل بینی شدید باید تاریخ رینوپلاستی خود را تا زمان رفع سرماخوردگی به تعویق بیندازید.
صورت بانوان قبل از عمل رینوپلاستی باید پاکیزه بوده و هیچگونه آرایشی نداشته باشد.
اگر دارای حساسیت های دارویی هستید باید آن ها را به پزشک خود معرفی نمایید.
در روز عمل رینوپلاستی باید جواب آزمایشاتی که قبلا توسط جراح بینی برایتان تجویز شده و انجام داده اید را همراه خود داشته باشید.
اقدامات شب قبل از عمل بینی
با توجه به اینکه پس از انجام عمل رینوپلاستی تا چند روز امکان حمام رفتن وجود ندارد لذا بهتر است شب قبل از عمل بینی استحمام نمایید.
همچنین آقایان باید صورت خود را اصلاح کنند.
لازم است تقریبا بین 6 تا 8 ساعت قبل از جراحی رینوپلاستی ناشتا بوده و هیچ چیز نخورده باشید. همچنین توصیه می شود وعده غذایی قبل از عمل بینی را سبک میل بفرمایید. خالی بودن معده هنگام عمل بینی از آن جهت اهمیت دارد که به هنگام جراحی رینوپلاستی محتویات معده برگشت نکرده و با ورود به مجرای تنفسی موجب خفگی فرد نشود.