جراحی چشم به روش اسمایل

جراحی چشم به روش اسمایل ، فناوری نوینی است که تحولی عظیم در زمینه عمل جراحی های لیزری چشم ایجاد کرده است و به طور کلی به عنوان یکی از کم تهاجمی ترین اعمال لیزری چشم به شمار می رود و از آن جهت اصلاح عیوب انکساری چشم مورد استفاده قرار می گیرد. ( چشم پزشکی کرج )

تکنیک عمل اسمایل
لازم به ذکر است که عمل اسمایل ، بدون نیاز به بیهوشی و تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

در این عمل ، دو برش در عمق ۱۱۰ – ۱۳۰ میکرونی از سطح قرنیه ، ایجاد شده و منجر به تشکیل یک بافت عدسی شکل در داخل قرنیه می گردد.

سپس این قسمت از طریق یک برش ۲ الی۴ میلی متری خارج شده و فرم قرنیه تغییر می یابد و در نهایت این اتفاق منتج به تصحیح دید بیمار می گردد.

جراحی چشم به روش اسمایل

مزایای عمل اسمایل
در این روش ، میزان برش در مقایسه با سایر روش ها بسیار ظریف تر می باشد.
عمل اسمایل ، تنها چند دقیقه به طول می انجامد و میزان ناراحتی حاصل از آن نیز بسیار ناچیز می باشد.
در روش اسمایل ، پالس های لیزر به صورت دقیق و سه بعدی درون چشم عمل کرده و نیازی به برداشتن لایه ای از قرنیه در این عمل وجود ندارد.
در این روش ، دستکاری ای که بر روی چشم بیمار صورت می گیرد به میزان حداقل ممکن می باشد.
این عمل تنها طی یک مرحله انجام پذیر است.
از آن جا که در عمل اسمایل ؛ جهت ایجاد برش ، لیزر فمتوسکند مورد استفاده قرار می گیرد میزان انرژی وارد شده به قرنیه به حداقل ممکن رسیده و در نتیجه روند بهبودی و ترمیم قرنیه تسریع می گردد.
در عمل اسمایل هیچ گونه تغییری در لایه های فوقانی قرنیه ، رخ نمی دهد.
همانطور که گفتیم در عمل اسمایل ، دید بیمار با برداشت بافت قرنیه در لایه های عمقی تر اصلاح می گردد.
از این رو لایه های فوقانی که در حفظ ثبات و یکپارچگی قرنیه ، نقش مهم تری دارند ، ثابت مانده و تغییری در آن ها صورت نخواهد گرفت.
در جراحی چشم به روش اسمایل ، احتمال سوزش چشم و اشک ریزش بسیار کم است و بازگشت به انجام امور روتین نیز بسیار سریع تر از دیگر روش ها است.
کلیه روش های لیزری اصلاح دید ، سبب خشکی چشم البته به صورت موقتی می شوند اما در روش اسمایل به دلیل ظریف تر بودن میزان برش ، اعصاب چشم کمتر با اختلال مواجه می شوند و در نتیجه خشکی چشم پس از عمل اسمایل بسیار جزئی می باشد.
روش اسمایل ، کمترین میزان فشار داخلی چشم را به همراه دارد ، از این رو انجام این عمل در افرادی که به افزایش فشار داخلی چشم ، حساس هستند با ایمنی بیشتری انجام خواهد شد.