03 مارس 2020
مارس 3, 2020

تزریق ژل

0 دیدگاه

تزریق ژل

تزریق ژل ، یک روش غیرتهاجمی جهت جوانسازی پوست در کرج می باشد که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است؛ تزریق ژل با خاصیت پرکنندگی که دارد باعث کاهش چین و چروک های سطح پوست شده و در نهایت جوانی را به افراد هدیه می دهد.

تزریق ژل می تواند باعث حجم دهی اکثر نقاط بدن هم چون گونه ، چانه ، لب ، پیشانی ، دست ، باسن ، واژن ، زانو ، زیر چشم ، پشت پلک و غیره شود.

ژل ساخته شده از ماده ای به نام اسید هیالورونیک می باشد ؛ این ماده به طور طبیعی در بدن انسان ها وجود دارد و سبب جوانسازی پوست می شود اما با مرور زمان و افزایش سن ، میزان آن در بدن کاهش می یابد و به همین علت است که با افزایش سن شاهد پیری پوست خود می باشیم ؛ بنابراین با توجه به اینکه اسید هیالورونیک در بدن انسان ها وجود دارد ، تزریق ژل سبب بروز حساسیت در افراد نمی شود.

ژل ها از نظر ماندگاری به سه دسته تقسیم می شوند :
ژل های موقت : در ترکیبات این نوع از ژل ها ، کلاژن وجود دارد و پس از گذشت مدت زمان مشخصی توسط بدن جذب می شوند و نقطه ای که تزریق ژل در آن صورت گرفته است به حالت اولیه خود برمی گردد.
ژل های نیمه موقت : معمولا ترکیبات ژل های نیمه موقت از کلسیم هیدروکسی می باشد که ماندگاری آن ها بسیار کوتاه مدت است.
ژل های دائمی : ژل های دائمی غیرقابل جذب می باشند به همین علت احتمال بروز عوارض را در بیماران افزایش می دهند از این همین رو امروزه از ژل های دائمی استفاده نمی شود.

بعد ازتزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد ؟
معمولا یکی از مهم ترین توصیه پزشکان به بیماران بعد از تزریق ژل ، نوشیدن آب به اندازه کافی می باشد.

توصیه می شود افراد بعد از تزریق ژل از مصرف داروهایی همانند آسپرین و بروفن که سبب انعقاد خون می شوند ، پرهیز کنند.
بروز مواردی هم چون بی حسی ، قرمزی ، کبودی و غیره بعد از تزریق ژل امری عادی است بنابراین نگران نباشید ، برای کاهش این علائم می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید ، سبب افزایش کبودی می شود بنایراین تا مدتی از ماندن در برابر نور خورشید خودداری کنید.
بانوان باید توجه کنند که بعد از تزریق ژل ، حداقل به مدت 24 ساعت نباید از لوازم آرایشی استفاده کنند.